Kamery live
prognoza pogody

18. Jarmark Podhalański – strefa rękodzieła (galeria+video)

19 sierpnia 2018 18:34
Wyciszenie Włącz dźwięk

Integralną i nieodzowną częścią Jarmarku Podhalańskiego jest strefa twórców rękodzielników i handlowców. W tym roku do Nowego Targu przyjechało ponad 65 wystawców z całej Polski (rekordzista przybył z Zielonej Góry) , jak również z zagranicy: z Węgier, Słowacji, Ukrainy i Litwy. Królowała biżuteria różnego rodzaju, nie brakło ludowej rzeźby i malarstwa, ceramiki artystycznej, oryginalnych, ręcznie robionych zabawek, wyrobów z koronki i lnu, florystycznych, papierowych, regionalnej odzieży, zdrowej żywności i ekologicznych kosmetyków. 

Wystawcy chwalili dobrą atmosferę w Nowym Targu, miłe relacje z innymi wystawcami, ale też świetny utarg. Niektóre wyroby rękodzielnicze powstawały na miejscu, na zamówienie. Dobra pogoda sprzyjała organizatorom i wystawcom, zapewniając stały ruch pośród handlowych alejek. Ci, którzy byli pierwszy raz, zapewniali, że będą do Nowego Targu wracać, co jest chyba najlepszą rekomendacją wydarzenia, jakim jest Jarmark Podhalański.

Wśród kupujących, każdego dnia spotkać można było sporo turystów. Mimo upału, nawet sprzedawca góralskich kożuchów był zadowolony z zawartych transakcji. 

Ambicją organizatorów każdego roku jest to, by towar na straganach był prawdziwym rękodziełem, a nie seryjną produkcją – to właśnie ma wyróżniać Jarmark Podhalański w sposób szczególny. 

-Towar wyjątkowy, przedniego sortu, dobrze przebrany. Rzeczywiście udało się uniknąć sprzedawców czegokolwiek seryjnego, tandetnego – podkreśla Anna Gostkiewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Rozmowy z rękodzielnikami – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”, w całości poświęconym Jarmarkowi Podhalańskiemu. 

/os

fot. os/gw

Największe (i najbardziej przebojowe) wesele na Podhalu

Hollywood Rose na nowotarskim rynku (zdjęcia)

18. Jarmark Podhalański – oficjalnie rozpoczęty! (galeria+video)

os 19.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również