Kamery live
prognoza pogody

1,5 mln zł dla Lokalnych Grup Działania z terenu Podhala na rozwój infrastruktury rowerowej

2 lutego 2023 18:44

W środę, 1 lutego marszałek Witold Kozłowski uroczyście wręczył przedstawicielom trzech Lokalnych Grup Działania (LGD) umowę na kwotę niemal 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom, z myślą o miłośnikach sportu i aktywnego trybu życia, zostanie zrealizowana inwestycja „Podhale-Gorce-Pieniny-Spisz – rozwój oferty wspólnej turystyki rowerowej”.

1,5 mln zł dla Lokalnych Grup Działania z terenu Podhala na rozwój infrastruktury rowerowej

Inwestycja powstanie na terenie trzech małopolskich LGD: Podhalańskiej Grupy Działania (dofinansowanie na kwotę: 630 000,00 zł), Stowarzyszenia Lokalna Grupa „Spisz-Podhale” (358 076,00 zł) oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa „Gorce-Pieniny” (495 000,00 zł).

Dzięki dofinansowaniu, powstaną 23 obiekty infrastruktury rowerowej, w tym: 15 stacji serwisowych wyposażonych w ładowarkę dla rowerów elektrycznych oraz zestaw naprawczy, 3 miejsca obsługi rowerzystów, 5 km ścieżki edukacyjno-turystycznej oraz inne obiekty małej infrastruktury – m.in. stojaki rowerowe, tablice informacyjne i ławostoły. Powstanie również nowy małopolski pumptrack.

W ramach projektu przewiduje się również działania promujące turystykę rowerową poprzez wydanie map rowerowych, produkcje filmów promocyjnych trasy rowerowe oraz organizację wydarzenia promocyjnego podsumowującego projekt.

-Spotykamy się po to, żeby przekazać niemałe pieniądze do trzech Lokalnych Grup Działania. Swoją obecnością chcę podkreślić to, że przywiązujemy ogromną wagę do współpracy z LGD, gdziekolwiek one są zlokalizowane i czymkolwiek się zajmują. Bardzo się cieszę, że przywiązujecie ogromną wagę do ciągłego rozwoju tras rowerowych, ponieważ one są prawdziwym małopolskim szlagierem. Ludzie z całej Polski widzą to, doceniają i podkreślają, że Małopolska jest w tym zakresie absolutnym liderem. To w dużym stopniu wiąże się z tym, że jesteśmy regionem turystycznym i bardzo urozmaiconym. Inaczej jest na południu, inaczej na północy, jeszcze troszkę inaczej na zachodzie i na wschodzie. To, co nas wszystkich charakteryzuje, to że nie boimy się ciężkiej pracy i efekty tej pracy są bardzo widoczne. Gdzie by nie pojechać – a ja naprawdę bardzo dużo jeżdżę po Małopolsce – to człowiek ma prawo być dumny, że zamieszkuje w takim regionie – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

To już piąta tego typu umowa między Samorządem Województwa Małopolskiego, a Lokalnymi Grupami Działania. Do tej pory w rozwój turystyki rowerowej zaangażowało się piętnaście LGD, a na realizację projektów przeznaczono ponad 7,2 mln zł. Dzięki wsparciu sfinansowano powstanie m.in. 77 stacji naprawczych, 61 miejsc obsługi rowerzystów, aplikacji mobilnych czy organizacje rajdów rowerowym.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

os 02.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również