Kamery live
prognoza pogody

15-latek kradł artykuły budowlane i narzędzia w sklepach na terenie Nowego Targu

30 marca 2022 15:51

Pracownik  ochrony w jednym z nowotarskich sklepów ujął nieletniego złodzieja. Jak się okazało, 15-latek kradł artykuły budowlane i narzędzia w różnych sklepach na terenie Nowego Targu. Został przekazany nowotarskim policjantom – z uwagi na wiek, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.  

15-latek kradł artykuły budowlane i narzędzia w sklepach na terenie Nowego Targu

W poniedziałek, 28 marca br. po godzinie 16, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani do kradzieży w jednym z marketów budowlanych na terenie Nowego Targu.

-Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników ochrony oraz chłopaka, który zabrał z półki artykuły ogólnobudowlane i nie płacąc, wyszedł ze sklepu. Moment kradzieży został nagrany na monitoringu i chłopak został zatrzymany przez pracownika ochrony, a następnie przekazany policjantom. Złodziejem okazał się 15-latek z powiatu nowotarskiego, a wartość skradzionych rzeczy wyceniono na ponad 640 złotych – podaje szczegóły zdarzenia asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Dodatkowo, w plecaku chłopca, policjanci znaleźli jeszcze kilka innych rzeczy, m.in. uchwyt samochodowy, narzędzia, ładowarkę samochodową o wartości ponad 400 złotych. 15-latek przyznał funkcjonariuszom, że ukradł te rzeczy kilka godzin wcześniej w dwóch innych sklepach na terenie miasta. Chłopak został zatrzymany, a po wykonaniu czynności przekazany matce.

-Nieletni nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego dokonał tych wszystkich kradzieży – mówi asp. Dorota Garbacz – Z uwagi na wiek, sprawa 15-latka zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

źródło: KPP Nowy Targ

os 30.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również