Kamery live
prognoza pogody

140-lecie OSP Kacwin

3 października 2022 16:28

W niedzielne popołudnie 25 września 2022 r. założona w 1882 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kacwinie z dumą obchodziła 140-lecie swojego istnienia.

140-lecie OSP Kacwin
Z tej okazji na uroczystość zjechały do Kacwina poczty sztandarowe z okolicznych miejscowości. Byli strażacy z Niedzicy, Niedzicy-Zamku, Łapszanki, Łapsz Niżnych, Łapsz Wyżnych, Frydmana, Falsztyna, Sromowiec, a także Spiskiej Starej Wsi i Welkej Frankowej na Słowacji.
Swoją obecność licznie zaznaczyły także władze państwowe w osobach wiceministra Edwarda Siarki i posłanki na Sejm RP Anny Paluch oraz władze samorządowe w osobach wójta gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza, przewodniczącego Rady Gminy Łapsze Niżne Zdzisława Majerczaka, radnej powiatu nowotarskiego Ireny Rataj. W uroczystościach brał udział również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowy Targ bryg. Janusza Barnasia.
Dowódcą uroczystości był naczelnik OSP st. sekc. Adrian Magiera, historię jednostki przybliżył obecnym prezes OSP Stanisław Molitorys. Jubileusz 140-lecia założenia stał się też okazją do odznaczenia i uhonorowania zasłużonych dla jednostki osób.
Opracował: mł. bryg. Piotr Krygowski
Zdjęcia: OSP Kacwin
źródło: KP PSP Nowy Targ
 
 
os 03.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również