Kamery live
prognoza pogody

Psi ratownicy szkolą się w Gorcach

23 stycznia 2021 12:30

Mają na imię Banhi, Mania, Hora, Mija, Lala, Abi oraz Watra i to, co odróżnia ich od innych ratowników to cztery łapy, sierść i doskonały węch. Siedem psów bierze udział w szkoleniach organizowanych przez Grupę Podhalańską GOPR w Gorcach. Ćwiczenia potrwają do niedzieli.

Psi ratownicy szkolą się w Gorcach

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

To wyjątkowe ćwiczenia. Uczniowie zamiast zimowych kurtek i należytego obuwia mają sierść, cztery łapy i  – przede wszystkim – niezwykle czuły węch. Siedem psów do niedzieli będzie pod czujnym okiem ratowników.

 – Banhi, Mania, Hora, Mija, Lala, Abi i Watra rozpoczęły trzydniowe szkolenie lawinowe. Działania realizujemy w rejonie Turbacza – piszą ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

O realizowanym programie, scenariuszu ćwiczeń, używanego sprzętu w szkoleniach, a także czworonożnych uczestnikach szkoleń jak na razie niewiele wiadomo. Tajemnicą pozostaje także dokąd trafią futrzani ratownicy. Goprowcy w kolejnych dniach przedstawią nieco więcej szczegółów w sprawie realizowanych przez nich szkoleń w Gorcach. 

 – Szkolenie zorganizowano w ramach projektu: “Człowiek/Kolega/Ratownik – kompetencje służby górskiej 2.0″/”Človek/Kolega/Záchranár – kompetencie horskej služby 2.0” finansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregion Tatry – podsumowują ratownicy.

Piotr Starmach 23.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również