PILNE
Kamery live
prognoza pogody

123. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu

2 listopada 2020 14:28

123. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu – Małgorzata Bańka – „Spotkanie z francuską piosenką” Online, 15 listopada 2020 godz. 11.00.

123. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu

„Szaleńczo zakochana w piosence francuskiej wyruszyła do Paryża, żeby dźwiękiem poznawać świat. Od tamtej pory trwa jej podróż. Jej przewodnikiem jest fortepian, za nim podąża jej głos – dźwięczny, klarowny, jednocześnie subtelny i wyrazisty. Czasem idą razem, czasem się rozłączają, gubią, by za chwilę znaleźć się znów i wreszcie stopić w jedno. Raz przystają w zadumie, kiedy indziej zrywają do biegu. Niesie ich radość odnalezienia albo niezgoda na niedoczekanie. Małgorzata i jej muzyka są ciągle w drodze. Już nie tutaj i jeszcze nie tam. W jej utworach brzmi niewinna tęsknota za tym co ulotne i niedoścignione. Myśl jest tu ruchem, uczucie słowem, gest westchnieniem. Zwiewna słodycz przenika się z tym, co intymne i bolesne. Z kontrastów rodzi się napięcie, które porusza i nie pozwala pozostać obojętnym.

os 02.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również