Kamery live
prognoza pogody

120 kontroli na stokach, 18 kolizji, 1 wypadek i nietypowe zdarzenie z udziałem samolotu i samochodu

22 lutego 2021 16:28

Piękna pogoda, otwarte stoki i hotele spowodowały napływ turystów na Podhale. Na drogach było bardzo tłoczno. Policjanci ręcznie kierowali ruchem, aby rozładować tworzące się korki; samodzielnie oraz wspólnie z inspekcją sanitarną kontrolowali stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, pełnili służby w patrolach narciarskich oraz w górach – prowadząc wspólne służby ze Strażą Leśną i funkcjonariuszami Gorczańskiego Parku Narodowego.

120 kontroli na stokach, 18 kolizji, 1 wypadek i nietypowe zdarzenie z udziałem samolotu i samochodu

Poluzowanie obostrzeń sprawiło, że w góry przyjechało wielu turystów.  W rejonie wyciągów narciarskich tworzyły się zatory drogowe. Parkingi przy wyciągach bardzo szybko się zapełniały, a zaparkowane na poboczu pojazdy utrudniały swobodny przejazd. Bardzo duży ruch i ogromne korki tworzyły się również w niedzielę podczas wyjazdu turystów z wypoczynku. Policjanci ręcznie kierowali ruchem, aby upłynnić ruch w miejscach tworzenia się zatorów drogowych. Na drogach powiatu nowotarskiego odnotowano przez weekend ogółem  18 kolizji  i 1 wypadek drogowy.  

Wzmożony ruch panował nie tylko na zakopiance i drogach wyjazdowych z Nowego Targu, ale także w rejonie lotniska, gdzie w weekend odbywały się loty balonów.  Jeden wylądował nawet obok komendy.  W sobotę na płycie lotniska doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem samolotu i samochodu. Podczas kołowania ultralekkiego samolotu pilot skrzydłem uderzył w przyczepę podpiętą do samochodu, a następnie śmigłem w bok pojazdu. Na szczęście osobom siedzącym w pojazdach  nic się niestało.  Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane podczas prowadzanego postępowania.

Od piątku  policjanci pełnili służby w patrolach narciarskich. Podczas patroli na stokach funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo narciarzy, ale także zwracali uwagę na stosowanie się do obostrzeń epidemiologicznych. Policjanci interweniowali wobec osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Na szlakach w Gorcach obecnych było wielu turystów, dlatego policjanci z funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Gorczańskiego Parku Narodowego wspólnie pełnili służbę, podczas której zwracali uwagę na bezpieczeństwo turystów oraz nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowymi na tereny leśne. Weekendowe kontrole stoków narciarskich, restauracji, pubów, środków publicznego transportu, stacji benzynowych, czy hoteli mundurowi prowadzili samodzielnie oraz z przedstawicielami inspekcji sanitarnej. Łącznie przeprowadzono ponad 120 takich kontroli.

W sobotę i w niedzielę policjanci interweniowali  w jednym z pubów na terenie Nowego  Targu, gdzie w lokalu odbywała się degustacja serwowanych alkoholi.  Wobec właściciela lokalu prowadzone są czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem polegającym na złamaniu sanitarnych obostrzeń.]

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również