PILNE
Kamery live
prognoza pogody

12 kierowców straciło “prawko” za nadmierną prędkość

10 września 2021 15:48

Policjanci z nowotarskiej grupy Speed każdego dnia zwracają uwagę na niebezpieczne zachowania na drogach, w tym na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Tylko w przeciągu kilku dni aż 12 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.

12 kierowców straciło

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci z grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu każdego dnia zwracają uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, w szczególności na terenie obszaru zabudowanego. Funkcjonariusze tylko w przeciągu kilku dni ujawnili aż 12 kierujących, którzy jechali z prędkością powyżej 100 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h.

Konsekwencją przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h jest utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat karny w wysokości od 400 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.  W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Kierowcy noga z gazu!

os 10.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również