Kamery live
prognoza pogody

100 policyjnych interwencji dziennie tylko przez weekend

10 stycznia 2022 12:07
Tatrzańskich policjantów wspierał Oddziałów Prewencji Policji z Krakowa ze względu na bardzo dużą ilość turystów, którzy przyjechali na Podhale. To przełożyło się na ilość interwencji. Na szczęście jak informuje policja obyło się bez poważniejszych incydentów.
100 policyjnych interwencji dziennie tylko przez weekend

Miniony weekend obfitował nie tylko w turystyczny tłok na drogach, deptakach i stokach narciarskich, ale także pod względem policyjnych interwencji.

– Na długi weekend styczniowy do Zakopanego i okolic zjechało tysiące turystów. Skutkowało to licznymi interwencjami podejmowanymi przez policjantów, których średnio na dobę było około 100 w całym powiecie tatrzańskim. Pomimo tak wielu turystów nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Drogowe kolizje i wypadki, bójki, klienci którzy nie chcieli uiścić zapłaty za pobyt lub jedzenie oraz właściciele kwater, którzy nie chcieli zwrócić np. kaucji lub zadatku. Ilość i rodzaj interwencji, o jakie byli proszeni policjanci mogą przyprawić o zawrót głowy. Z powodu tak dużej ilość wezwań tatrzańskich policjantów wspierały oddziały z Krakowa.

– Krakowscy policjanci na koniec swojego pobytu w Zakopanem podsumowali efekty swoich działań. W ich wyniku zatrzymali: cztery osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających, jedną osobę podejrzaną o przywłaszczenie telefonu, jedną osobę podejrzaną o kradzież odzieży z jednego ze sklepów przy Krupówkach oraz ujawnili i zatrzymali dwie poszukiwane osoby. Oprócz tego podejmowali liczne interwencje głównie w centrum Zakopanego oraz na Gubałówce – relacjonuje działania Roman Wieczorek.

Policjanci już szykują się na kolejny weekend podczas którego odbędą się zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi.

Fot. KPP Zakopane

Redakcja 10.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również