transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice
Zapraszamy na transmisję już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2018r. od godz. 17:45 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

1 mln 250 tys. dotacji z budżetu miasta na przebudowę ul Szaflarskiej

Radni jednomyślnie poparli udzielenie powiatowi nowotarskiemu pomocy finansowej w kwocie 1 mln zł 250 tys. złotych z budżetu miasta z przeznaczeniem na przebudowę odcinka ul. Szaflarskiej od kościoła pw. św. Jana Pawła II do skrzyżowania z „zakopianką”. 

Łączny koszt inwestycji ma wynieść szacunkowo 5 mln złotych, z czego połowa ma być sfinansowana z dotacji budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, natomiast pozostały koszt zostanie podzielony po równo między miasto i powiat. Wkład własny konieczny jest, by powiat – który jest właścicielem ul. Szaflarskiej – mógł wnioskować o dofinansowanie z budżetu państwa.

W ramach przebudowy tej mocno wyeksploatowanej, a bardzo uczęszczanej drogi, ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, chodniki po obu stronach jezdni o szerokości ponad 2 metrów, 3 pasy ruchu oraz strefa boczna na skrzyżowaniu.

Zanim uchwała została podjęta, radny Andrzej Swałtek podniósł kwestię zatoczki dla autobusów na wysokości McDonalda, której brak w projekcie. Jak odpowiedziała naczelnik Wydziału Funduszy Pomocowych i Inwestycji UM Nowy Targ, Wilhelmina Schab, z rozmów z powiatem wynika, że na chwilę obecną uwzględnienie zatoczki w projekcie nie jest możliwe. 

/os

 

 • Oceń artyukł

 • Napisz komentarz

  Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
  Twój komentarz może być pierwszy!

  © 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
  projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna