Reklama

Opublikowano

2017-06-21, 08:44

"Szlakiem nowotarskich szkół" (video)

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej produkcji filmowej Nowotarskiej Telewizji Kablowej - reportażu, zatytułowanego "Szlakiem nowotarskich szkół", w którym odwiedzamy wszystkie publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne w Nowym Targu oraz rozmawiamy z osobami, które w naszym mieście podejmują kluczowe decyzje w sprawie oświaty. 


Film jest niepowtarzalną okazją, by - podążając za okiem kamery - zwiedzić wszystkie nowotarskie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Każdy z nas zna dobrze społeczność lokalnej szkoły, do której uczęszczają jego dzieci, rodzeństwo, czy on sam, jednak nie ma wglądu w to, jak funkcjonują pozostałe placówki oświatowe na terenie miasta - czym żyją, jak wyglądają, jakie mają priorytety, czym mogą się poszczycić i czym różnią się od innych.

Film ukazuje nam kolejno wszystkie nowotarskie szkoły - oglądamy je od zewnątrz i od środka, widzimy z lotu ptaka, zaglądamy do lekcyjnych sal, hal gimnastycznych, śledzimy działanie szkolnych kółek zainteresowań, szczególne wydarzenia w życiu szkół, ale przede wszystkim ich codzienne życie.

Wędrówka wśród nowotarskich szkół to okazja do poznania ich dyrektorów, którzy w paru słowach przedstawiają nam obiekty, nad którymi sprawują pieczę, to także wypowiedzi wszystkich osób, które w Nowym Targu podejmują kluczowe decyzje w sprawach oświaty. 

Przedstawiając kolejne placówki, film daje nam skalę porównawczą, ale przede wszystkim pokazuje, że oferta edukacyjna miasta jest bardzo urozmaicona, szkoły fantastycznie się od siebie różnią, a każda ma do zaoferowania coś unikalnego - jedna rodzinną, kameralną atmosferę, druga nowoczesne wyposażenie, kolejna - profilowane klasy sportowe i językowe. 

Film został zrealizowany przez Gabriela Wolskiego i Pawła Kosa. Powstał z inicjatywy i wg pomysłu dyrektora SP nr 5 Krzysztofa Kurandy, a jego uroczysta premiera odbyła się podczas Miejskiego Zakończenia Roku Szkolnego, które miało miejsce 20 czerwca 2017 roku w sali widowiskowej MOK.

 

Komentarze (3)

 • Kowalski Robert

  Kowalski Robert

  21 czerwiec 2017 o 23:09 | #

  Bardzo interesujący reportaż, dlatego serdecznie gratuluję pomysłodawcom i realizatorom. Niestety, muszę to przyznać z żalem, iż pominięto w nim dwie nowotarskie placówki. Myślę tutaj o Szkole Podstawowej nr 9 i Gimnazjum przy ul. Św. Jana Pawła II. Mam nadzieję, że jest to tylko niezamierzone przeoczenie lub zaistniała inny bliżej mi nieznany czynnik, z powodu którego zabrakło w nim prezentacji dorobku wspomnianych placówek. Przecież w obu szkołach uczą się nowotarskie dzieci oraz pracują doskonali i posiadający ogromne doświadczenie pedagodzy. Moim skromnym zdaniem obie szkoły w pełni zasługują na to, aby znaleźć się w tym, jeszcze raz podkreślam, bardzo ciekawym dokumencie.

  odpowiedź

  • admin

   admin

   22 czerwiec 2017 o 21:33 | #

   Szkoły ukazane w filmie są szkołami miejskimi, dlatego pojawia się cała administracja miejska w filmie. SOSW jest szkołą powiatową. Zapewne dlatego nie znalazła się na liście. Na pewno nikt nie miał zamiaru nie doceniać doskonałych i posiadających ogromne doświadczenie pedagogów.

   odpowiedź

   • Słoń

    Słoń

    27 czerwiec 2017 o 19:06 | #

    Faktycznie. Jana Pawła to nadal Gronków. Dobrze, że już nie Strzelnicza.

    odpowiedź

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.
Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

 • Dołącz do nas:

Kontakt

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 18 266 99 00
 • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ