Reklama
Wigilia w Mieście (video + galeria)

Wigilia w Mieście (video + galeria)

Jak co roku, Wigilia w Mieście zgromadziła na nowotarskim rynku wielu mieszkańców, którzy wspólnie uczestniczyli w tej pięknej, przedświątecznej tradycji wspólnego kolędowania, podziwiania dziecięcych występów, wzajemnego składania sobie życzeń, łamiąc się chlebem. Było kolorowo, smacznie i bardzo świątecznie. 

„Hyrni” i „Decka z Kunovic” – polsko- czeskie kolędowanie (galeria)

„Hyrni” i „Decka z Kunovic” – polsko- czeskie kolędowanie (galeria)

Święta to radosny czas. Dowiodły tego dwa zespoły w przedświątecznym czasie występujące na scenie MOK-u. W potężnym koncertowym programie zaprezentowały się wszystkie pokolenia „Hyrnych” – od małych po dorosłych – oraz ich goście: czeski zespół „Decka z Kunovic”.

20-ty Almanach – godny jubileuszu

20-ty Almanach – godny jubileuszu

NOWY TARG. W zielonej obwolucie, z sentymentalnym obrazem Marcina Stawickiego – wyszedł drukiem bardzo okrągły, 20. Numer Almanachu Nowotarskiego. Promocja potężnego, bo już ponad 500-stronicowego tomu znów stała się kulturalno-społecznym wydarzeniem. Wydawca – Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk – może mieć satysfakcję, że rocznik kwitnie.

Benefis Janiny Glińskiej

Benefis Janiny Glińskiej

Ten tydzień okazał się wyjątkowy dla nowotarskiego chóru "Gorce". W czwartek, 10 listopada 2016 roku jego przedstawiciele odebrali z rąk burmistrza miasta Medal za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu, dzisiaj z kolei w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu świętowano Benefis jednej z wieloletnich i zasłużonych dyrygentek, czy też – jak mawiają jego członkowie - dyrygencji chóru – Janiny Glińskiej.

Wacław Jagielski w „Jatkach”

Wacław Jagielski w „Jatkach”

Romantyzm, melancholia, wzruszenie.

NOWY TARG. Odgłosy burzy, zgaszone światła i chybotliwe płomyki świec w lampionach, na świecznikach. Czarowna muzyka i nimfy – a może Świtezianki - w zwiewnej bieli, w kwietnych wiankach na włosach, tanecznymi pląsami jakby unoszące się nad ziemią. Śpiew skrzypiec i wiolonczeli. Do tego jeszcze strofy wierszy - potok lirycznych słów, kunsztownych metafor, pięknych obrazów, ciepły wiatr wzruszeń. Bukiety kwiatów, rozlewająca się czułość, uściski, łzy, magia nastroju. A sprawca tego romantycznego, nastrojowego spektaklu – w koszuli pożyczonej od wieszcza z Krzemieńca na Wołyniu.  

(foto&video)

Ważne rady w czasie sezonu grzewczego

Ważne rady w czasie sezonu grzewczego

NOWY TARG. Wielkimi krokami zbliża się na Podhale pełnia sezonu grzewczego. Czy jednak wszyscy na pewno pamiętamy, jakie środki ostrożności należy przedsięwziąć jeszcze przed uruchomieniem pieców tak, by czuć się stuprocentowo bezpiecznie we własnych domach?

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ