Reklama

Opublikowano

2017-08-11, 14:48

Wystawa Modeli Redukcyjnych

Zapraszamy Państwa na Wystawę Modeli Redukcyjnych, która będzie prezentowana podczas IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Na wystawie będą prezentowane modele w różnych skalach, dioramy oraz dwie makiety architektoniczne.

Wystawa Modeli Redukcyjnych

Swoje prace zaprezentują Grzegorz Kapusta,  Paweł Jethon, Marcin Sigmund, Grzegorz Siuta, Piotr Walicki i Gabriel Wolski. Wystaw będzie zapowiedzią większego wydarzenia, które odbędzie się na wiosnę 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Komentarze (2)

 • Kowalski Robert

  Kowalski Robert

  11 sierpień 2017 o 19:40 | #

  Super sprawa :) powrót do tradycji organizowania wystaw modeli redukcyjnych na Podhalu i w Nowym Targu. W latach 2000-2004 działający w Nowym Targu Klub Modelarzy Redukcyjnych "Skala" zorganizował łącznie 5 edycji Podhalańskich Wystaw Modeli Redukcyjnych. Pierwsze 2 ekspozycje odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, kolejne 3 w Muzeum Podhalańskim. Trzeciej edycji towarzyszył niezwykła oprawa - pierwsza zresztą na Podhalu rekonstrukcja historyczna - parada zabytkowych pojazdów z udziałem jeżdżącej repliki polskiego samochodu pancernego wz. 34 wykonanej przez Leszka Kusiaka, oddziału kawalerii złożonego z siedmiu jeźdźców w historycznych mundurach oraz zabytkowego motocykla polskiej konstrukcji CWS "Sokół" ze zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie a także modelarzy uczestników wystawy z Polski, Węgier, Słowacji i Emiratów Arabskich. Dwie kolejne edycje, przygotowane we współpracy z Komisją Historii Wojskowości, miały charakter wystaw historyczno-modelarskich połączonych z sesjami popularno-naukowymi: "100 lat lotnictwa – początki skrzydlatego wieku” (2003) oraz Koniec wojny - początek nowej epoki - tajne wynalazki lotnicze 1944/45 (2004). A, że sam "meczałem palce" przy tych wydarzeniach, to tym bardziej się cieszę, że modelarstwo redukcyjne wraca do Nowego Targu w osobach Pawła i Piotra, którzy również w tamtym czasie bardzo aktywnie na tym polu działali. Powodzenia Panowie :) Robert Kowalski

  odpowiedź

 • Paweł

  Paweł

  14 sierpień 2017 o 10:07 | #

  Dziękujemy wszystkim, Którzy odwiedzili nas w trakcie Pikniku i wyrazili uznanie dla prac. Bardzo ciepłe słowa motywują do pokazania Państwu jeszcze ciekawszych modeli, makiet, dioram w różnych skalach i technikach, w większym wydaniu, w salach gościnnego MOK. Zapraszamy na wiosnę 2018.

  odpowiedź

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

 • Dołącz do nas:

Kontakt

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 18 266 99 00
 • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ