Reklama

Opublikowano

2017-10-08, 23:55

42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia

Miejski Ośrodek Kultury przez całą niedzielę tętnił żywym, podhalańskim folklorem, a to za sprawą odbywającej się tam 42. edycji Konkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Tegoroczny konkurs przeszedł do historii jako rekordowy - do udziału w nim zgłosiło się 13 muzyk dorosłych, 11 młodzieżowych, aż 21 dziecięcych oraz 9 instrumentalistów.

42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia

Występy oceniało jury w składzie: Tadeusz Watycha - muzyk, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu; Tomasz Hornik - muzyk; Krzysztof Trebunia-Tutka - muzyk oraz Aleksandra Bogucka - etnomuzykolog. Artystów zapowiadał Marcin Kudasik, współorganizator wydarzenia. 

Muzykanci przybyli na konkurs z terenu całego regionu - od Zubrzycy aż po Ochotnicę, od Niedźwiedzia po Zakopane. Nie zabrakło reprezentacji "Skalnych" z Krakowa. 

Oko, ucho i serce cieszył szczególnie liczny udział najmłodszych. Niezwykle przejęci stroili instrumenty na korytarzach nowotarskiego ośrodka kultury, czekając na swoją kolej. Niektórzy pierwszy raz występowali na tak dużej scenie. 

- Grają razem dopiero od maja, ale chcą grać i występować - mówiła mama jednego z młodych muzyków z Krempachów. 

Relacja z wydarzenia oraz wyniki konkursu - w środowym programie kulturalnym "Na skrzyżowaniu sztuk". Zapraszamy!

Zdjęcia

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ