Reklama

"Na skrzyżowaniu sztuk" 06.09.2017

W programie: Narodowe Czytanie w Nowym Targu oraz koncert zespołu Magda Brudzińska Klezmer Trio, jaki odbył się w ramach nowotarskich obchodów 75. Rocznicy Holocaustu. 

Europejskie Dni Dziedzictwa w Nowym Targu

Europejskie Dni Dziedzictwa w Nowym Targu

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zapraszają na Europejskie Dni Dziedzictwa w Nowym Targu pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W ramach EDD w budynku nowotarskiego ratusza będzie można nieodpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe oraz wziąć udział w interesujących prelekcjach dotyczących historii architektury i zagadnień współczesnych związanych w ochroną krajobrazu.

Narodowe Czytanie - w plenerze i z udziałem VIP-ów

Narodowe Czytanie - w plenerze i z udziałem VIP-ów

Zgromadzeni w niedzielę w samo południe na nowotarskim rynku, mieli okazję usłyszeć jeden z najwybitniejszych polskich dramatów - "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - w nietypowym wykonaniu i w nietypowej scenerii. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. 

Muzyczny wrzesień - plenerowe koncerty w altanie i patio

Muzyczny wrzesień - plenerowe koncerty w altanie i patio

Formuła letnich koncertów w altanie w Parku Miejskim sprawdziła się tak dobrze, że postanowiono kontynuować cykl również we wrześniu.  Niezależnie od tego, MOK rusza również z cyklem muzycznych czwartków w patio. 

"Na skrzyżowaniu sztuk" 30.08.2017

W programie powracamy na moment na scenę 17. Jarmarku Podhalańskiego oraz prezentujemy postać Blendmana - nowotarżanina Konrada Budzyka - autora książki "Hummusy i pasty", jaka w połowie sierpnia miała swoją wydawniczą premierę. 

"Pamięci tych, którzy żyli z nami..." - obchody 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego

Dokładnie dzisiaj minęła 75. rocznica finału Akcji Reinhardt, która położyła kres wielowiekowej obecności Żydów na Podhalu. W wyniku realizowanej przez nazistów akcji likwidacyjnej, na terenie kilkunastu miejscowości powiatu nowotarskiego rozstrzelano ok. 1100 osób, a co najmniej 1900 wywieziono do obozu zagłady w Bełżcu. Uczczenie tej wyjątkowej rocznicy rozpoczęło się w Nowym Targu od artystycznego programu, który na długo zapadnie w pamięci każdego, kto w środowy wieczór przybył do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Wielkie, lśniące SHOW pod hasłem

Wielkie, lśniące SHOW pod hasłem "Tradycja jak Diament" - już w ten piątek!

POLKI FOLKI 7 to kolejna edycja Największego Pokazu Mody Folk w Kraju połączona z rozpoczęciem sezonu hokejowego. Szykuje się pełna wrażeń, lśniąca diamentami i urzekająca barwami impreza, podczas której odbędzie się próba pobicia Rekordu Guinessa w ilości osób ubranych w stroje regionalne, zgromadzonych w jednym miejscu. Góralu, góralko - nie może cię tam zabraknąć!

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ