Reklama
III liga wraca na Podhale - już w ten weekend!

III liga wraca na Podhale - już w ten weekend!

Już w najbliższą sobotę, po kilkumiesięcznej przerwie, III liga wróci na Podhale! W meczu 2. kolejki rundy wiosennej nowotarskie "Podhale" podejmie aktualnego lidera rozgrywek - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Obrazy, projekty, koronki - Mieczysław Szopiński (VIDEO)

Obrazy, projekty, koronki - Mieczysław Szopiński (VIDEO)

Wystawa w Muzeum Podhalańskim

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego  zaprasza na wernisaż wystawy o Mieczysławie Szopińskim - artyście, który większość swojego twórczego życia związał z Podhalem a w sposób szczególny z Nowym Targiem. Wystawa obejmuje cześć biograficzną wydobywając ciekawe, dotąd nieznane wątki z życia artysty; jego działalność jako projektanta koronek oraz kilimów a także jako pedagoga podhalańskich szkół artystycznych. Zasadniczą część wystawy stanowią obrazy; oleje i akwarele,  wśród których  najwięcej miejsca zajmują pejzaże gór oraz widoki  zmieniającego się na przestrzeni lat Nowego Targu.

Otwarcie wystawy nastąpi 16 marca o godzinie 17.00 w salach ratusza (Rynek 1)

 

 

6. marca. Wokół postaci Józefa Kurasia „Ognia” – konfrontacyjne konferencje

6. marca. Wokół postaci Józefa Kurasia „Ognia” – konfrontacyjne konferencje

6. marca Grupa Mieszkańców PAMIĘĆ zaprasza na trzecią odsłonę uroczystości związanych z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych oraz 70. rocznicą ostatniej bitwy i śmierci mjr Kurasia „Ognia”. Na ten sam dzień, godzinę wcześniej, konferencję prasową – z zaproszeniem także wszystkich zainteresowanych sprawą – zwołują „przedstawiciele ofiar „Ognia” J. Kurasia, rodziny żołnierzy WP 1PSP AK oraz mniejszości narodowych”, jako protest przeciwko gloryfikacji J. Kurasia jak „żołnierza wyklętego”.

Kulturalna Stolica Podhala - Marzec 2017

Kulturalna Stolica Podhala - Marzec 2017

Tym razem zaczynamy 4 marca (sobota) o godz. 16.00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37), Galą najpiękniejszych arii operowych i operetkowych oraz baletem w wykonaniu Narodowego Teatru Opery i Baletu z Odessy.

MOKSESSION 2017 - zagraj na scenie widowiskowej MOK

MOKSESSION 2017 - zagraj na scenie widowiskowej MOK

Masz zespół? Chcesz pokazać swoją muzykę na scenie? Nowotarski MOK zaprasza wszystkie chętne zespoły muzyczne z Miasta oraz okolic do zaprezentowania się w otwartym koncercie MOKSESSION 2017.

Jutro na rynku – antysmogowy happening

Jutro na rynku – antysmogowy happening

Nowotarski Alarm Smogowy, który związał się niedawno, zaprasza w sobotę 21. stycznia, o godz. 11.00, na nowotarski rynek. Jak zapowiadają organizatorzy, odbędzie się tam happening dotyczący wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie.

MOK zaprasza na

MOK zaprasza na "Zimę w mieście"

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza do korzystania z przygotowanej oferty zajęć, warsztatów, spotkań, pokazów dla dzieci i młodzieży w terminie 30 stycznia – 11 lutego w ramach Zimy w Mieście 2017.

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ