Reklama
  • Home
  • Aktualności
  • Z wizytą u stóp Babiej Góry - "Edukacja dla przyrody pogranicza"

Opublikowano

2017-11-22, 08:07

Z wizytą u stóp Babiej Góry - "Edukacja dla przyrody pogranicza"

Leżąca na styku Polski i Słowacji Babia Góra to miejsce wyjątkowe, urzekające majestatem i owiane tajemniczą aurą. Dominująca nad krajobrazem góra fascynuje i przyciąga, ciesząc się wciąż niesłabnącą popularnością wśród turystów i badaczy. Samotna wśród innych gór, jest nierozerwalnie związana z ludźmi mieszkającymi u jej podnóża, buduje ich tożsamość, ale też potrzebuje ich troski, opieki i ochrony. Jedną z jej form jest realizowany właśnie mikroprojekt "Edukacja dla przyrody pogranicza".

Z wizytą u stóp Babiej Góry -

Ze względu na wyjątkowy, unikatowy charakter oraz położenie na granicy dwóch państw, rejon Babiej Góry stanowi istotną część dziedzictwa przyrodniczego pogranicza polsko-słowackiego i jako taki wymaga wspólnego wkładu w jego ochronę, która realizowana jest na wielu poziomach.

Jednym z jej elementów są działania mające na celu zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej osób zaangażowanych zarówno w edukację, jak i ochronę przyrody na obszarze pogranicza. Cel ten doskonale spełnia realizowany właśnie mikroprojekt „Edukacja dla przyrody pogranicza”, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej między Euroregionem Beskidy a Babiogórskim Parkiem Narodowym w ramach współpracy transgranicznej V-A Polska Słowacja 2014-2020. Słowackim partnerem Babiogórskiego Parku Narodowego jest Park Krajobrazowy Górna Orawa z siedzibą w Namestovie.

Zdjęcia

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ