Reklama

Opublikowano

2017-10-06, 15:18

Wracamy do gry. Podhale kontra Orlik (LIVE)

Po dwunastu dniach przerwy hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ wracają do rozgrywek ligowych. Już dzisiaj „Szarotki” zmierzą się we własnej hali z Orlikiem Opole. Internetowa transmisja LIVE tylko na naszym portalu!

Wracamy do gry. Podhale kontra Orlik (LIVE)

Dzisiejsze spotkanie da odpowiedź czy te blisko dwa tygodnie przerwy negatywnie odbije się na formie nowotarżan, która zdawała się iść w górę. 

- Nie da się ukryć, że akurat z naszego punktu widzenia  to nie był to dobry moment na przerwę. Mecze z Tychami czy Bytomiem pokazały, że łapiemy swój rytm i nasza gra z meczu na mecz wygląda lepiej. Sam tera jestem ciekaw  jak drużyna zareaguje po tych 12 dniach. Oczywiście staraliśmy się tak dobierać treningi, żeby utrzymać dynamikę i szybkość, ale trening nigdy nie zastąpi meczu – podkreśl trener Podhala, Marek Ziętara, który wygląda na to, że w dzisiejszym spotkaniu będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, łącznie z Białorusinem Denisem Dalidowiczem, który wyleczył już uraz oka jakiego nabawił się w inauguracyjnym spotkaniu ze Automatyką Gdańsk. 

Dzisiejsze spotkanie będzie też wyjątkowe ze względu na dwie postacie w przeszłości mocno związane z Podhalem,  a dziś reprezentujące drużynę z Opola. Pierwszą z nich jest Jacek Szopiński, rodowity nowotarżanin, jeden z najlepszych w historii zawodników „Szarotek”, później ich szkoleniowiec. 

- Oczywiście dla  mnie Podhale to coś więcej niż klubu, ale do piątkowego meczu staram się podchodzić jak do każdego innego – podkreśla Szopiński. 

Drugą osobą łączącą oba kluby jest Czech Milan Baranyk, który w barwach Podhala rozegrał aż 7 sezonów, zdobył dwa tytuły Mistrza Polski i przez te wszystkie lata był jednym z najbardziej lubianych i cenionych zawodników przez fanów „Szarotek”. 

Nowotarżanie zdają się być faworytem dzisiejszego spotkania. Przemawia za tym nie tylko atut własnego lodowiska, ale też aktualna tabela PHL. Podhalanie zajmują w niej piąte miejsce z 12 punktami. Orlik ma tych punktów równo połowę mnie i plasuje się na pozycji 9. 

- Nie możemy się sugerować tabelą i już przed meczem przypisać sobie zwycięstwa. Jak pokazuje historia nasze mecze z Orlikiem są zawsze zacięte i wyrównane, i takiego też meczu spodziewam się i tym razem – uważa Ziętara. 

- Oba zespoły są w bardzo podobnej sytuacji. Zarówno w Podhalu jak i w Orliku w porównaniu z poprzednim sezonem doszło do dużych zmian kadrowych. Odeszło wielu wiodących zawodników, na nich miejsce sprowadzono nowych. Obie drużyny praktycznie budowane są od początku. My w dotychczas rozegranych meczach straciliśmy wiele punktów na własne życzenie, stąd teraz musimy szukać każdej okazji by te straty odrobić – uważa Szopiński. 

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ