Reklama
 • Home
 • Aktualności
 • Przebudowa ulic Szaflarskiej i Grel - na wstępnej liście rankingowej do dofinansowania

Opublikowano

2017-11-14, 10:04

Przebudowa ulic Szaflarskiej i Grel - na wstępnej liście rankingowej do dofinansowania

Przebudowa odcinka ulicy Szaflarskiej i rozbudowa ulicy Grel znalazły się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach ministerialnego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Przebudowa ulic Szaflarskiej i Grel - na wstępnej liście rankingowej do dofinansowania

O planach przebudowy blisko kilometrowego odcinka ulicy Szaflarskiej od kościoła pw. św. Jana Pawła II do skrzyżowania z "zakopianką" pisaliśmy dwa miesiące temu, kiedy radni miejscy poparli udzielenie powiatowi nowotarskiemu pomocy finansowej w kwocie 1 mln zł 250 tys. złotych z budżetu miasta z przeznaczeniem na ten właśnie cel. Dzięki pożyczce od władz miasta, Powiat Nowotarski miał wystarczający wkład własny, by wnioskować o dofinansowanie w ramach programu.

Koszt tego dofinansowania miałby wynieść 2 mln 700 tys. złotych przy 5 mln 800 tys. wartości całego zadania. W ramach przebudowy tej mocno wyeksploatowanej, a bardzo uczęszczanej drogi, ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, chodniki po obu stronach jezdni o szerokości ponad 2 metrów, 3 pasy ruchu oraz strefa boczna na skrzyżowaniu.

Rozbudowa ulicy Grel to inwestycja od dawna planowana i wyczekiwana przez mieszkańców. Chodzi o ponad kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Partyzantów do torów kolejowych, będący aktualnie w bardzo złym stanie – droga jest pełna dziur i łat, pozbawiona chodnika i dobrego odwodnienia, a pasa drogowego nic nie oddziela od pobocza, którym wędrują piesi. Już kilka lat temu miasto chciało przeznaczyć pieniądze na przebudowę tej ulicy, jednak część właścicieli posesji nie zgodziła się na konieczne wejście w ich działki. Newralgicznym punktem tej ulicy jest przejście przez tzw. Potok Rakowy.

 Długo wyczekiwana inwestycja jest niezwykle potrzebna zarówno mieszkańcom dzielnicy, jak i układowi komunikacyjnemu miasta – tą właśnie ulicą prowadzi jeden z objazdów w kierunku Chabówki i Krakowa bądź Chyżnego i Zakopanego. Jeszcze większego znaczenia nabierze ten ciąg po wykonaniu planowanego połączenia drogowego z osiedlem Niwa. Modernizacja drogi powinna też otworzyć ul. Grel i Grel – Boczną na nowe inwestycje.

Koszt tej inwestycji oszacowany został na 6 mln 700 tys. złotych. Wnioskowana kwota dofinansowania to 3 mln.

Ogłoszenie ostatecznych list rankingowych ma nastąpić do 30 listopada br., a  zatwierdzenie i ogłoszenie przez wojewodę listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania - do końca tego roku.

 

 

Komentarze (1)

 • danka

  danka

  16 listopad 2017 o 19:15 | #

  ciekawe kiedy os Szuflow (gorny)doczeka sie oswietlenia i jakiegos pobocza dla dzieci idacych do szkoly ??moze dopiero wtedy jak sie stanie jakas tragedia na drodze bo coraz wiecej wariatow rajduje samochodami

  odpowiedź

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

 • Dołącz do nas:

Kontakt

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 18 266 99 00
 • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ