Reklama

Opublikowano

2016-05-18, 18:42

Nowa Hala Lodowa coraz bardziej realna!

Dzięki zabiegom Burmistrza Miasta Nowego Targu – Grzegorza Watychy, Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych zostało zakwalifikowane do wieloletniego planu inwestycyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto jednak przypomnieć, że projekt mocno wspierali m.in.: podhalański parlamentarzysta – poseł Edward Siarka oraz przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nowa Hala Lodowa coraz bardziej realna!

O podejmowanych działaniach przez Burmistrza Nowego Targu w marcu br. pisaliśmy w artykule: Sejmowa komisja sportu pomoże hokejowi! Będą inwestycje w lodowe tafle.

Na stronie MSiT została opublikowana kolejna aktualizacja Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Należy podkreślić, że pomimo sporej konkurencji, wniosek nowotarskiego samorządu został pozytywnie oceniony i ostatecznie znalazł  się na liście zgłoszeń zakwalifikowanych do Planu Wieloletniego.

- Oznacza to dla miasta zielone światło, aby podjąć kolejne kroki. Będzie się to wiązało z koniecznością wygospodarowania konkretnych środków finansowych w budżecie Miasta – mówi Burmistrz Grzegorz Watycha.

- Miasto musi zapewnić finansowanie inwestycji z własnego budżetu chociaż, deklaruję że będziemy mocno zachęcać do współpracy także prywatnych inwestorów, co najmniej przy inwestycji w części hotelowej – przekonuje Grzegorz Watycha.

Aby myśleć o powodzeniu inwestycji samorząd musi w okolicy Hali Gorce wykupić sporą część gruntów.

- Miasto niezwłocznie podejmie rozmowy z właścicielami nieruchomości w celu odkupienia od nich prawa własności do gruntów na obszarze planowanej inwestycji. W przypadku niepowodzenia zapewniam, że znajdziemy alternatywne rozwiązanie w celu przeniesienia planowanej inwestycji w inne miejsce – twierdzi Grzegorz Watycha.

Burmistrz zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat Miasto zleci wykonanie dokumentacji projektowej i uzyska ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.

Warto przypomnieć, że rok 2016 i 2017 będą trudnymi latami dla nowotarskiego samorządu, gdyż wskaźniki zadłużenia nie rokują na możliwość dofinansowania planowanej inwestycji. W roku 2018 istnieje szansa, że miasto będzie dysponowało zdecydowanie większymi środkami inwestycyjnymi i marzenie nowotarskich samorządowców i wielu nowotarżan stanie się realne.

/p

Zdjęcia

Komentarze (4)

 • Leming doskonały

  Leming doskonały

  18 maj 2016 o 21:50 | #

  Brawo Panie Burmistrzu! Zycze powodzenia z całego serca. Nowy Targ zasługuje na piękna hale lodowa.

  odpowiedź

 • Hokeista

  Hokeista

  18 maj 2016 o 21:52 | #

  No No, kto by sie spodziewał ze Burmistrz potrafi zrobic cos dla hokeja. Jestem w szoku, ale dzieki takim działaniom ma Pan moj głos w kolejnych wyborach.

  odpowiedź

 • Baciok

  Baciok

  18 maj 2016 o 22:34 | #

  Oby sie udało. Wreszcie moze hokej zakwitnie w NT ale i inne sporty lodowe. Powodzenia.

  odpowiedź

 • Piotr

  Piotr

  19 maj 2016 o 23:32 | #

  Brawo Panie Burmistrzu !

  odpowiedź

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

 • Dołącz do nas:

Kontakt

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 18 266 99 00
 • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ