Reklama

Opublikowano

2017-08-10, 09:17

Na odcinku Długiej – generalny remont (video)

NOWY TARG. Ciężki sprzęt i głębokie wykopy – tak wygląda w tej chwili ul. Długa. Generalny remont fragmentu jednej z głównych i najintensywniej zastawianych autami ulic Starego Miasta właśnie się rozpoczął. Finał robót planowany jest przed zimą.

 

Na odcinku Długiej – generalny remont (video)

Poddawany gruntownej modernizacji odcinek – od Krzywej do Kilińskiego - jest zaledwie 300-metrowy, jednak koszt prac – ok. 2-milionowy. O kwocie przesądził duży zakres prac – począwszy od wymiany sieci wodnej i kanalizacyjnej, przez sieć energetyczną, po chodniki z pasem postojowym.

Bardzo uczęszczana i ważna dla układu komunikacyjnego miasta ulica doczeka się tym samym zupełnie innej jakości. Przez kilka miesięcy jednak i jej mieszkańcy, i kierowcy, będą musieli znosić remontowe dyskomforty i utrudnienia.

Ogólny koszt „generalki” na odcinku Długiej miasto ponosi w części drogowej. Za roboty wodno-sieciowe płaci natomiast Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Modernizacja wymaga, niestety, wycinki trzech potężnych lip. Drzewa te mają ok. 80 lat, a suche konary stwarzają niebezpieczeństwo dla przechodniów i parkujących. O wycinkę wysokich drzew zabiegali wcześniej sami mieszkańcy ulicy. Miasto ma oczywiście pozwolenie na usunięcie starodrzewu. W jego miejsce zostaną posadzone inne gatunki.

Zapraszamy na materiał Video

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ