Reklama

Opublikowano

2017-08-20, 23:53

Jarmark, jarmark...i po jarmarku

W strugach deszczu, przy znikomej ilości straganów i nieco okrojonym programie, ale nie bez dobrych humorów upłynął trzeci, ostatni dzień Jarmarku Podhalańskiego. Zaplanowane koncerty odbyły się zgodnie z planem, a pochodziły z dwóch całkowicie odmiennych, muzycznych bajek, i jako takie zgromadziły całkiem różną publiczność.

Jarmark, jarmark...i po jarmarku

Ta różnorodność była jednak celowa - cały program Jarmarku ułożony był tak, by odbiorca w każdym wieku mógł wybrać na Jarmarku coś dla siebie. Muzyczno-słowne widowisko "Uśmiechnij się z Kiepurą" skierowane było do miłośników operetki, jednak znane przedwojenne szlagiery, z którymi dziś tak mocno kojarzy się postać słynnego śpiewaka - jak choćby "Brunetki, blondynki" - przyciągnęły na rynek wielu przypadkowych przechodniów, którzy mimo deszczu dali się ponieść nastrojowi przywołującemu minione lata, w czym pomagały również stylizacje artystów odgrywających role Jana Kiepury i jego małżonki Marty Eggerth.

Wieńczący całość Jarmarku duży hip-hopowy event - składający się z sześciu muzycznych setów festiwal raperów związanych z Drużyną Mistrzów - zgromadził na nowotarskim rynku przede wszystkim młodzież. Wystąpiła szóstka raperów: pochodzący z Nowego Targu Anatom i Żaru, nowosądeczanin Arkadio, inicjator Drużyny Mistrzów Roman Bosski oraz cieszący się największą popularnością Pih i KaeN, których profile na Facebooku obserwuje grubo ponad pół miliona osób. Koncert miał poprzedzić pokaz mistrzów deskorolki, na to nie pozwoliła jednak pogoda. Rozlosowano za to nagrody wśród uczestników Jarmarku - przebieg rozstrzygnięcia konkursu był atrakcją samą w sobie. Wykonywane na gorąco telefony do zwycięzców i obecność legendy RMF-u Marka Rusinka sprawiła, że wszyscy poczuli dreszczyk emocji, całkiem jak przy konkursach radiowych. Zwycięskie kupony losował burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

Kiedy ze sceny rozbrzmiewały charakterystyczne hip-hopowe beaty, na rynku zostało zaledwie kilku najwytrwalszych handlarzy. Mimo niepogody, wielu z nich było zadowolonych z uczestnictwa w Jarmarku.

- Nareszcie jesteśmy w miejscu, gdzie można zobaczyć bardzo regionalne produkty, nie ma tutaj tzw. chińszczyzny i jest to spełnienie marzeń i oczekiwań dla osób, które zajmują się rękodziełem. To chcemy oglądać - takie rzeczy, które są polskie, które są robione ręcznie, a nie są podróbami z sieciówek - chwalili wystawcy ze stoiska "Anioły i spółka" spod Krakowa, prezentujący ręcznie wykonaną ceramikę. Byli na Jarmarku Podhalańskim po raz pierwszy.

Już dziś zapraszamy na specjalnie wydanie "Przeglądu Tygodniowego", który całości poświęcony będzie 17. Jarmarkowi Podhalańskiemu, a w nim: obszerne relacje z poszczególnych wydarzeń i koncertów, jak również wywiady z zespołem Dżem, Romanem Bosskim i Bednarkiem. Zachęcamy do śledzenia naszej strony!

/os

 

 

Zdjęcia

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ