Reklama
  • Home
  • Aktualności
  • 1 mln 250 tys. dotacji z budżetu miasta na przebudowę ul Szaflarskiej

Opublikowano

2017-09-11, 17:39

1 mln 250 tys. dotacji z budżetu miasta na przebudowę ul Szaflarskiej

Radni jednomyślnie poparli udzielenie powiatowi nowotarskiemu pomocy finansowej w kwocie 1 mln zł 250 tys. złotych z budżetu miasta z przeznaczeniem na przebudowę odcinka ul. Szaflarskiej od kościoła pw. św. Jana Pawła II do skrzyżowania z "zakopianką". 

1 mln 250 tys. dotacji z budżetu miasta na przebudowę ul Szaflarskiej

Łączny koszt inwestycji ma wynieść szacunkowo 5 mln złotych, z czego połowa ma być sfinansowana z dotacji budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, natomiast pozostały koszt zostanie podzielony po równo między miasto i powiat. Wkład własny konieczny jest, by powiat - który jest właścicielem ul. Szaflarskiej - mógł wnioskować o dofinansowanie z budżetu państwa.

W ramach przebudowy tej mocno wyeksploatowanej, a bardzo uczęszczanej drogi, ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, chodniki po obu stronach jezdni o szerokości ponad 2 metrów, 3 pasy ruchu oraz strefa boczna na skrzyżowaniu.

Zanim uchwała została podjęta, radny Andrzej Swałtek podniósł kwestię zatoczki dla autobusów na wysokości McDonalda, której brak w projekcie. Jak odpowiedziała naczelnik Wydziału Funduszy Pomocowych i Inwestycji UM Nowy Targ, Wilhelmina Schab, z rozmów z powiatem wynika, że na chwilę obecną uwzględnienie zatoczki w projekcie nie jest możliwe. 

/os

 

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ