Reklama
W MOK-u – wizja albertyńskiej dobroci

W MOK-u – wizja albertyńskiej dobroci

O tyle wyjątkowa jest ta wystawa, że przy wernisażu częstowano chlebem – naszym powszednim. Trudno, by było inaczej, jeśli jej temat: „Nikt nie idzie sam do Nieba”, miał przywołać postać św. Brata Alberta, czyli Adama Chmielowskiego, herbowego szlachcica, powstańca styczniowego, który artystyczną i zawodową karierę porzucił, by służyć ubogim i opuszczonym.

Seria nocnych włamań na os. Witosa

Seria nocnych włamań na os. Witosa

W ciągu ostatnich nocy na os. Witosa doszło do kilku włamań do domków jednorodzinnych i mieszkań. Policja nie podaje szczegółów dla dobra śledztwa, poruszeni mieszkańcy przekazują sobie informacje pocztą pantoflową. 

 41. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej

41. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu informuje, że przedłużony jest termin przyjmowania prac na 41. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Organizatorzy czekają na Państwa dzieła do 20. października 2017, w MOK w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ. 

Szkolenia za bony w Zakopanem i Nowym Targu

Szkolenia za bony w Zakopanem i Nowym Targu

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Odblaskowo w

Odblaskowo w "dwójce"

W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się dziś akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" promująca bezpieczeństwo na drodze. Aby podkreślić jak ważne jest bycie widocznym, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli jaskrawe stroje i odblaski. Na korytarzach i w klasach było naprawdę kolorowo i odblaskowo!

"Przegląd Tygodniowy" 11.10.2017

1. Najgłębszy odwiert geotermalny – za cztery lata ogrzeje miasto 2. Budowa Color Parku – uroczyście rozpoczęta 3. Przyszła największa galeria Podhala – na 28 tysiącach metrów kwadratowych 4. XVII Dzień Papieski w Nowym Targu – pod znakiem nadziei 5. Nowy dyrektor Miejskiego Centrum Sportu z długofalową koncepcją 6. Budżet Obywatelski 2018 7. Amazonki są skuteczne – IV kampania tłumna i owocna 8. Światowy Tydzień Zwierząt – do serca przytul psa… 9. Strefa Funduszy Unijnych w Nowym Targu 10. W bloku przy Podtatrzańskiej - pożar piwnicy.

"Na skrzyżowaniu sztuk" 11.10.2017

W programie: 42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia oraz "Nikt nie idzie sam do Nieba" - wystawa albertyńska w nowotarskim MOKu .

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ