Reklama
POSZUKUJEMY TYMCZASOWYCH DOMÓW DLA PSÓW

POSZUKUJEMY TYMCZASOWYCH DOMÓW DLA PSÓW

Poszukujemy osób, które chciałyby pomóc Pani Janinie z Nowego Targu i jej zwierzętom. Pani Janina bardzo kocha zwierzęta, ale jest starszą i schorowaną osobą, która nie może zapewnić właściwej opieki wszystkim swoim zwierzętom.

Konkurs

Konkurs "Mój Przyjaciel Miś" rozstrzygnięty!

330 prac wykonanych różnymi technikami nadesłano na zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu konkurs "Mój Przyjaciel Miś". Dziś nastąpiło wręczenie nagród w konkursie.

Baja tylko dla dzieci, Mikołaj - z duchem czasu

Baja tylko dla dzieci, Mikołaj - z duchem czasu

Tego roku miało być bez aluzji, dwuznaczności, niebezpiecznych skojarzeń, mrugnięć okiem, personalnych wycieczek, politycznych konotacji. Po prostu bajka typu bajka – dla dzieci, a nie bardziej dla dorosłych, których często bardziej pasowałoby rózeczką, rózeczką… A że reżyser i autor scenariusza – krakowski aktor, kabareciarz, nieposkromiony lew sceny, Rafał Jędrzejczyk, lubi przygrzmieć rubasznie i z grubej rury – zamiast bajki, bajeczki, była Baja. „Baja na Mikołaja”.

Czad i ogień - obudź czujność!

Czad i ogień - obudź czujność!

Wzorem lat ubiegłych Państwowa Straż Pożarna włącza się w ogólnopolska akcje "Czad i Ogień - Obudź Czujność", która ma na celu ograniczenie ofiar wypadków do których dochodzi głownie podczas okresu grzewczego. Nieszczelność instalacji grzewczych, brak dostatecznej kontroli tych instalacji i często wieloletnie zaniedbania, są częstą przyczyną tragedii w wyniku działania tzw. CICHEGO ZABÓJCY, czyli tlenku węgla (czadu).

Uczniom Szkoły Podstawowej Nr 11 wręczono Prywatne Stypendia Naukowe

Uczniom Szkoły Podstawowej Nr 11 wręczono Prywatne Stypendia Naukowe

W dniu 6 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbyła się gala wręczenia Prywatnych Stypendiów Naukowych. W gali wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Nowy Targ Pan Grzegorz Watycha, Pani Dorota Słońskia-Halczak starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Targu, sponsorzy stypendiów naukowych oraz nagrodzeni uczniowie i ich rodzice.

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa - bez prezesa

Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa - bez prezesa

Z końcem listopada Jarosław Jakobiszyn został odwołany przez Radę Nadzorczą z funkcji Prezesa Zarządu Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Powody nie są znane. Jak podaje Marcin Jagła, przewodniczący Rady Nadzorczej spółdzielni, "regulamin udostępniania dokumentów Członkom Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Targu oraz obowiązujące przepisy dotyczące ochrony dobór osobistych i danych osobowych,  nie pozwalają na podanie do publicznej wiadomości przyczyn odwołania."

Historia ozdób choinkowych- warsztaty w Muzeum Podhalańskim

Historia ozdób choinkowych- warsztaty w Muzeum Podhalańskim

W dniach od 7-22 grudnia 2017 r. Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszają na warsztaty pt. Historia ozdób choinkowych podczas, których dzieci poznają historię i genezę ozdób choinkowych, tradycje związane z przystrajaniem drzewka oraz poznają krótkie legendy związane z tym zwyczajem.

Gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych

Gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych

W ramach projektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" została przygotowana gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ