Reklama
17. Jarmark Podhalański – Nowy Targ 18-20 sierpnia. Zapraszamy!

17. Jarmark Podhalański – Nowy Targ 18-20 sierpnia. Zapraszamy!

BEDNAREK, ZESPÓŁ DŻEM SYMFONICZNIE z 44 osobową orkiestrą to największe gwiazdy tegorocznego Jarmarku. Dodatkowo blisko 80 twórców, rzemieślników i rękodzielników oraz ponad 60 handlowców zadba o to, by zdobyć starannie wykonane rękodzieła, pohandlować, a także skosztować miejscowych, i nie tylko, specjałów.

Ratownicy górscy i wodni ze wsparciem Małopolski

Ratownicy górscy i wodni ze wsparciem Małopolski

Wakacje to czas wzmożonej pracy dla ratowników górskich i wodnych. Wiele osób, korzystając z pięknej pogody spędza swoje urlopy na wędrówkach po górskich szlakach czy odpoczywając nad wodą. Dlatego grupy zapewniające bezpieczeństwo na małopolskich szlakach górskich i akwenach mogą po raz kolejny liczyć na pomoc Województwa Małopolskiego. Tylko w tym roku na zakup sprzętu i szkolenia dla ratowników przeznaczono 1 mln zł. Dotacje trafią do 14 grup z naszego województwa.

Strefa rękodzieła na 17. Jarmarku Podhalańskim

Strefa rękodzieła na 17. Jarmarku Podhalańskim

W tym roku będzie na bogato - niemal 80 stoisk z wyrobami artystycznymi i rękodzielniczymi. Tradycyjne rzeźby ludowe, malarstwo, drewniane zabawki terapeutyczne, ręcznie malowana odzież, biżuteria z filcu i lnu, dekoracje kwiatowe, figurki i koronki… każdy znajdzie coś ciekawego! W tym roku pokazy rzemiosła również na Rynku, obok stoisk, codziennie o 11.00, 13.00 i 15.00. A na koniec Jarmarku przyznamy nagrodę za najpiękniejsze stoisko. Serdecznie zapraszamy!

W rocznicę Cudu nad Wisłą - pamiętajmy o tym męstwie

W rocznicę Cudu nad Wisłą - pamiętajmy o tym męstwie

NOWY TARG. 15. sierpnia to święto Matki Boskiej Zielnej, ale i rocznica Cudu nad Wisłą, obchodzona jako Dzień Wojska Polskiego. Tego też dnia Muzeum Podhalańskie włączyło się w obchody Roku Gen. Józefa Hallera, jednego z najwybitniejszych dowódców w historii polskiej wojskowości. Upamiętnienie generała odbyło się przed ratuszem i w jego reprezentacyjnej sali.

Pociąg z innej epoki - na stacji w Nowym Targu (video)

Pociąg z innej epoki - na stacji w Nowym Targu (video)

W niedzielę 15. sierpnia nowotarski dworzec kolejowy odwiedziła lokomotywa parowa z 1934 roku. W retro kursie między Chabówką a Zakopanem ciągnęła ona zabytkowe wagony pasażerskie z lat 20-tych i 30-tych. Na stacji Nowy Targ odbył się piknikowy postój.

Wężykiem po zakopiance

Wężykiem po zakopiance

Wczoraj po godzinie 22.00 dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał informację, że tzw. zakopianką w kierunku Nowego Targu porusza się pojazd, którego kierowca prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu.

Podhale - już bez Jorgensena - wygrywa w Oświęcimiu

Podhale - już bez Jorgensena - wygrywa w Oświęcimiu

Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ w swoim drugim w okresie przygotowawczym spotkaniu sparingowym wygrali w Oświęcimiu w rzutach karnych z Unią. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2. 

"Przegląd Tygodniowy" 16.08.2017

1. W rocznicę Cudu nad Wisłą - pamiętajmy o tym męstwie 2. IX edycja Pikniku Lotniczego – asy przestworzy Polski i Europy 3. Kolejowy zabytek techniki – za rok odmłodnieje o wiek 4. Na obywatelskie pomysły czeka milion zł 5. Podhalańskie święto koni i Mistrzostwa w Zrywce Drzewa 6. Gdy wyruszamy w plener – borelioza czai się w trawie 7. Zabytkowa ciuchcia zwiastuje renesans kolei 8. Czytanie w altanie – letnia inicjatywa Biblioteki.

"Na skrzyżowaniu sztuk" 16.08.2017

Zapraszamy na najnowszy program kulturalny, w którym znajdą Państwo relację z promocji książki „Na Giewont się patrzy”.

Strefa rodzinna na 17. Jarmarku Podhalańskim (Pl. Słowackiego)

Strefa rodzinna na 17. Jarmarku Podhalańskim (Pl. Słowackiego)

Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami do Strefy rodzinnej podczas 17. Jarmarku Podhalańskiego. Spotykamy się na pl. Słowackiego (obok Gimnazjum nr 1) w każdy jarmarkowy dzień 18-20 sierpnia (piątek-niedziela) w godz.14.00-19.00. Nie zabraknie warsztatów, zabaw, spektakli teatralnych, występu „Małych Śwarnych" i Studia „Septyma". A tegorocznym tematem przewodnim będzie „Kosmos" zatem spodziewajcie się sporo tematycznych zajęć i niecodziennych gości. Dodatkowo: Mini Zoo, kącik Medical Clinic Podhale, Kopalnia Soli Bochnia, na sportowo MMKS Podhale Nowy Targ i Bzik Akademia.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ